Do czego służy nadajnik optyczny?

Tu zamówisz nadajnik optyczny

Ze względu na fakt, że prawie codziennie korzystamy z sieci kablowych, muszą one w dzisiejszych czasach być naprawdę niezawodne. Nie może zatem zaskakiwać, że podzespoły stosowane przez firmy monterskie są najwyższej klasy – jedynie tak osiągalne będzie wykonanie absolutnie niezawodnej sieci. Najważniejszymi podzespołami są oczywiście przewody, lecz – jak łatwo stwierdzić – bez innych elementów prawidłowe działanie sieci nie będzie możliwe. Takimi ważnymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które generują wiązki światła transmitowane potem za pomocą światłowodów.

Przykłady użycia nadajników optycznych

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, nadajnik optyczny to ważny podzespół każdej sieci światłowodowej. Jest on trzecim elementem infrastruktury po źródle informacji oraz koderze. Zakodowane informacje są w ten sposób transmitowane kablami, zaś potem transformowane przez detektor, żeby dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się małym zniekształceniem danych oraz solidnością – z tego względu prawie całkowicie zastąpił już pozostałe technologie.

Bezpieczne nadajniki optyczne

Żeby instalacja okazała się efektywna i niezawodna, do jej wykonania trzeba wykorzystać tylko części wysokiej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję powinien funkcjonować w każdych sytuacjach – z tego powodu o tym, od kogo go zamówić należy pomyśleć już w czasie projektowania instalacji. Firmom parającym się profesjonalnym montażem sieci rekomenduje się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych od ich wytwórcy, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, zaś w przypadku trudności w czasie montażu – gwarantują specjalistyczne doradztwo podmiotom z całej Polski.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]