Kabel koncentryczny niezbędny do odbioru telewizji

Jeśli chcesz zamówić kabel koncentryczny, koniecznie sprawdź www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

W dużej liczbie domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć interesujący film lub profesjonalnie przygotowany serwis mający charakter informacyjny. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, konieczne jest zamontowanie odpowiedniego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupimy bez żadnych problemów w sklepach mających w swojej ofercie elementy do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sprzedaży dostępne są obecnie rozmaite kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi właściwościami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne zewnętrzne i wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego najbardziej istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które zapewnia odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że przewód odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą istotnie wpływać na jakość obrazu. Kable koncentryczne najlepszych marek bardzo dobrze sprawdzą się w rozbudowie, ale także podczas modernizacji sieci kablowych tak niewielkich, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcji. Za sprawą tego odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie bądź żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to najczęściej połączenie elementów różnego rodzaju. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach używania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania na zewnątrz domów, do wykonania osłony wykorzystywane są materiały niewrażliwe na działanie negatywnych czynników atmosferycznych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]