Multiswitch kaskadowy – zastosowania

Chcesz nabyć multiswitch kaskadowy? Wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy określona instalacja jest funkcjonalna, decyduje mnóstwo parametrów. Musi rzecz jasna być niezawodna oraz gwarantować dużą czytelność przesyłanych danych, jednak tak samo istotna okazuje się opcja swobodnego jej powiększenia. Zrobienie kolejnych połączeń nie może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia skomplikowanych prac – przez to pozostali abonenci nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są urządzenia, dzięki którym powiększenie sieci będzie szybkie i nieuciążliwe dla abonentów – są to multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna określone jest prawem.

Działanie multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie sieci. Jest to pudełko z umieszczonymi na rantach wtyczkami i złączami, do których mocowane są przewody. Jeżeli konieczne będzie poszerzenie sieci – między innymi wówczas, gdy nowy abonent wykupił usługę – wystarczy po prostu umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości wyjść dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego rodzaju mają 8 wtyczek, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma złączami.

Co będzie ważne przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak nietrudno stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza będzie oczywiście ilość gniazd – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, lecz w większych domach trzeba rzecz jasna wykorzystać moduły o wyższej ilości złączy. Niezwykle istotna będzie także separacja pomiędzy wejściami a wyjściami – w największym stopniu rzutuje ona na jakość danych. Najlepsze multiswitche kaskadowe wykazują separację na poziomie trzydzieści db. Będzie to istotne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych kilku dostawców cyfrowych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]