Stacja czołowa – moduły i możliwości

Jeśli chcesz zamówić stację czołową, koniecznie sprawdź telmor.pl.

Stacja czołowa to system, który służy do rozgałęzienia sygnału tzw. kablówki. To kluczowy element, który skupia specjalistyczne komponenty służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe urządzenia budują razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, z jakich urządzeń składa się stacja czołowa i gdzie najczęściej jest montowana.

Stacja czołowa – w obiektach użyteczności publicznej i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa to urządzenie używane w modułach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Rozprowadza ona połączenie do końcowych odbiorców. Jednym z kluczowych elementów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Dedykowane programy ułatwiają jej sprawną konfigurację. Do szafki wchodzą różne moduły – na przykład DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – odrębne porty USB

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – przetwarzania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – występują awarie w przesyłaniu dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania większe wydatki. Większość modułów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest także w osobne porty USB, które umożliwiają dodanie własnego contentu. Kompleksowy układ antenowy uzyskujemy poprzez połączenie różnych części.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]