Wzmacniacz kanałowy – funkcje i zastosowanie

Sprawdź, gdzie nabyć wzmacniacz kanałowy, wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie przeznaczone do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczowym zadaniem jakie spełnia jest potęgowanie mocy sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w budynkach i na zewnątrz

Na rynku uzyskamy wiele aparatów, których zadaniem jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji naziemnej. Są one dedykowane zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych nietypowych. Montowane są na obszarach, na których praktycznie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał na przykład w miejscowościach górskich, stacjach metra i w niektórych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być stosowane na zewnątrz budynków – nie straszny im deszcz i śnieg.

Wzmacniacz kanałowy – niezależne zasilacze

Najczęściej wykorzystywany wzmacniacz kanałowy ma kilka oddzielnych wejść – takich jak UHF lub UKF(FM). Urządzenia mogą być wyposażone w technologię eliminującą nieprawidłowości pochodzące z internetu bezprzewodowego. W zależności od modelu ma też 3 lub 4 specjalne filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami aktywnymi. Urządzenia te mają zewnętrzne zasilanie oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]