Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o biżuteria srebrna sklep, uzyskasz na https://www.bizutik.pl

Jest z nami od tysięcy lat i mimo dostępności różnych nowatorskich wzorów, naprawdę niewiele ewoluowała. Biżuteria stale pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka, a także umożliwia wyrażenie własnego ja. Nic zatem dziwnego, iż biżuterię tak samo często noszą panie oraz panowie, maluchy i dorośli, ludzie z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, które wzory cenimy, niemal za każdym razem biżuteria jest produkowana z takich samych surowców – najczęściej ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie kupowana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby posłużyły przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Zdrowa srebrna biżuteria

Głównym plusem srebrnej biżuterii jest z całą pewnością to, iż jej używanie pozwala uniknąć wielu schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które w ostatnim czasie przekłuły uszy. Nie możemy nie wspomnieć również o jego atrakcyjności, która łączy się ze stosunkowo niskimi kosztami zakupu.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro posłuży wiele lat, ale powinniśmy prawidłowo o nie zadbać. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy wykonujemy jakieś prace – łatwo ją porysować lub pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być myta w wodzie z alkoholem lub sokiem z cytryny. Trzeba trzymać ją w pudełku z miękką tkaniną – unikniemy wówczas zarysowań.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]