Czym są lampworki?

Zamów lampworki

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to charakterystyczny typ koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były wytwarzane na własną rękę – surowiec topiono za pomocą zmienionej lampy naftowej, dlatego też powstała nazwa lampworki. Dziś także można wykonać je w domu, lecz lepszym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do jakich strojów najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki wykonuje się, jak przed momentem napisaliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem ognia topnieje, zaś to umożliwia danie mu dowolnych form. Strużki gorącego szkła nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym centrum – to sprawia, że lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków czy wisiorków.

Lampworki – do czego zakładać?

Barwne lampworki doskonale pasują do normalnych strojów. Najlepiej łączą się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi sneakersami. Nie znaczy to jednak, iż będą dobrze wyglądały jedynie przy tego rodzaju strojach – to wyłącznie sprawa pomysłowości.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]