Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Jeśli potrzebujesz mystic topazu, odwiedź ten adres

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku łatwo pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż topaz ma purpurowy kolor, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki daje obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się także w pracy. Ważna jest też różnorodność barw, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do konkretnego stroju.