Kolczyki kwiaty – emaliowane i z kamieniami szlachetnymi

Zobacz, gdzie nabyć kolczyki kwiatki.

Kwiaty i ogółem flora od dziesiątek lat są jednym z ulubionych motywów, z którego złotnicy czerpią inspirację. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę sporo. Wśród głównych z nich przytoczyć należy ewidentnie ogromne zróżnicowanie takich wzorów, które sprawia, iż błyskotki z kwiatami mogą być noszone zarówno przez dorosłe kobiety, jak i kilkuletnie dziewczynki. Nie możemy zapominać także o przyciągającym wzrok designie, którym często cechują się kolczyki kwiatuszki tudzież pozostała biżuteria wykorzystująca motywy roślinne – albowiem ona bardzo dobrze współgra zarówno ze stylizacją noszoną na co dzień, jak i szykownymi, wieczorowymi kreacjami. Jak więc dopasować kolczyki kwiatki, aby ładnie wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – inkrustowane drogimi kamieniami lub emaliowane

Kolczyki kwiatuszki mogą być naprawdę fantastycznym uzupełnieniem każdej kreacji – niejednokrotnie stają się nawet dominującym jej elementem. By tak jednak było, muszą być dobrze dopasowane do danej stylizacji. Gdy mówimy o strojach wieczorowych bądź tych ubieranych na formalne spotkania, najlepszym wyborem do nich okażą się naturalnie kolczyki kwiatki przyozdobione kamieniami szlachetnymi albo kryształkami Swarovskiego. Przy mniej oficjalnych, powszednich stylizacjach ładnie zaś będą prezentować się kolczyki emaliowane. Zwróćmy też uwagę na sposób ich zapięcia – kolczyki z motywami florystycznymi z reguły mają sztyfty. Oddzielną kategorię stanowią kolczyki wytwarzane z dotychczas rzadko wykorzystywanych przez jubilerów surowców, takich jak tworzywa sztuczne, drewno bądź ceramika.

Kolczyki kwiatki to nie wszystko. Pozostałe motywy florystyczne

Będąc w dalszym ciągu w kręgu kolczyków kwiatuszków, wypada wspomnieć o tym, że kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który zdobył uznanie złotników i ich klientów. Ogromnym popytem cieszą się także wzory inspirowane sylwetce pnączy oraz liści. Nieco mniej rozpowszechnione – chociaż możemy kupić je u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców lub kompletnych roślinnych sylwetek.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]