Kolczyki z ametystami

Szukasz biżuterii z ametystami? Kliknij tutaj

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje np. w USA, Kanadzie, Australii i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się także w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na www.ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim połączeniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.