Srebrne wisiorki

Poszukujesz wisiorków? Wejdź na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje również na kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do pudełka paru ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną szmatką albo włożyć do plastikowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra należy użyć ciepłej wody z solą, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić fakturę.