Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz filtr F7

Przyznajmy to szczerze: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym względem nasz kraj utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe raporty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też wciąż poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, szczególnie w obiektach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo ważne (przykładowo w szpitalnych salach operacyjnych).

Filtry minipleat typu minipleat – do urzędów oraz domu

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych instalowanych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej lub biurowcach wspaniale zdadzą egzamin filtry dokładne minipleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem również takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, sierść zwierząt lub spaliny. Kupując filtry dokładne F7 czy F9 trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wydajność, ale również na jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę, która cechuje się dużą odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury) i uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny złożony jest w drobne plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te mają wysoką żywotność. Filtry minipleat występują w wielu wymiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – wydajna praca w ciężkich warunkach

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia wydajną filtrację w ekstremalnych warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie muszą być spełnione wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak na przykład w przemyśle energetycznym.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46