Atuty oczyszczaczy powietrza

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jakże istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: pyłki kwiatów, sadzę, spaliny samochodów, kurz czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub biurze?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Aktualnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć sadzę, pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5 czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są energooszczędne oraz łatwe w obsłudze.