Chirurg stomatolog przywróci piękny uśmiech

Nie wszystkie schorzenia zębów jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zwykle któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego warto wybrać się na przykład w przypadku dużych ubytków zębów, uszkodzonych kości, potrzeby wstawienia implantów czy mostów i chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu owrzodzenia bądź nowotwory. Które techniki są jednak wykorzystywane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza udać się, aby zabiegi były bezbolesne i nie przytrafiły się nam niemiłe pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek i dłutowania. W przypadku dużych uszkodzeń lub chorych po wypadkach potrzebne okazuje się niekiedy zrekonstruowanie kości – to również wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – oraz regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Dobrze zatem napisać parę zdań o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie z pewnością to, by wykorzystywał on wyłącznie nowoczesne akcesoria i, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma również nastrój w poradni oraz stosunek dentysty do pacjentów – sporo mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, a te znajdziemy na przykład w sieci lub w gronie bliskich.