Cierpisz na depresję? Umów się na psychoterapię indywidualną

Celem psychoterapii jest obejmowanie pomocą jednostek zmagającym się z problemami natury emocjonalnej i psychicznej. Dla kogo przeznaczona jest psychoterapia indywidualna? Dlaczego warto zwrócić się o pomoc do specjalisty?
Jak pomaga psychoterapia indywidualna?
Pragniesz zwalczyć stany depresyjne, poprawić jakość swojego życia, polepszyć samoocenę i pokonać dolegliwości psychosomatyczne? Zgłoś się do gabinetu psychoterapii indywidualnej! Pierwsze spotkania, z których każde trwa 50 minut, mają na celu weryfikację potrzeb pacjenta i rozpoznanie jego oczekiwań. Sesje pomagają zmniejszyć napięcie w ciele, rozwiązać wewnętrzne konflikty, uczą asertywności, łączą również standardowe metody z terapią ruchową. Terapeuta nie oferuje gotowych rozwiązań, nie narzuca też własnego zdania, a jedynie pomaga przezwyciężyć lęki, odnaleźć własną ścieżkę i stawić czoła nowym wyzwaniom.
Psychoterapia indywidualna – kto stosuje sesje terapeutyczne?
Z psychoterapii indywidualnej korzystają osoby borykające się z rozmaitego rodzaju problemami emocjonalnymi, m.in. będącymi rezultatem długotrwałego stresu lub traumatycznych przeżyć. Sesje terapeutyczne dają również pomoc pacjentom z syndromem DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików), a także osobom mającym problemy z nawiązywaniem prawidłowych relacji. Psychoterapia indywidualna jest także wskazana przy zaburzeniach lękowych, depresyjnych, kłopotach z odżywianiem i w stanach niskiej samooceny – pomaga się zrelaksować, jest pomocna przy rozmaitego typu dolegliwościach somatycznych, podnosi świadomość ciała oraz zdecydowanie polepsza jakość życia.