Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Dowiedz się wszystkiego o Voigt Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć dokuczliwe i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny i mało inwazyjny

Do niedawna korekcja wad wzroku ograniczała się do zakładania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności, krótkowzroczności, a także szeregu rzadszych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent prędko wraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje wykwalifikowany zespół, specjalizujący się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dopasuje właściwą procedurę leczenia oraz usunie wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego ekwipunku diagnostycznego, tym samym mogą zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się też terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne metody jego leczenia polegają między innymi na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, które jest badaniem użytecznym w diagnozowaniu jaskry, stanów zapalnych oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie też z innymi kwestiami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków oraz ciał obcych z oka.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]