Dlaczego warto zdecydować się na implantologię?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, skazane były na to, żeby używać protez. Nie jest to oczywiście trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich zakładanie nie jest bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, ale też mają wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych efektów, do zera ograniczając prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać parę zdań na temat tego, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczne zmniejszenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi stosować chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – unikać gorących potraw, alkoholu oraz palenia tytoniu. Ważne będzie także stosowanie odpowiednich preparatów, które likwidują obrzęk i ból.

Implantologia – komu powierzyć?

Implantologia wywiera duży wpływ na wygodę życia pacjentów – dlatego bardzo istotne jest to, by znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym stażem i pozytywnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty z pewnością znajdziemy ważne informacje.