Działanie aparatu do fali uderzeniowej

Kluczowe wiadomości w temacie fali uderzeniowej. Przekonaj się!

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca leczyć schorzenia różnego rodzaju. Jak jest używana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest często używana w medycynie sportowej, rehabilitacji, ortopedii, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi dolegliwościami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej działają m.in. w terapii schorzeń powiązanych z narządami ruchu, takich jak zapalenie ścięgien, bóle w okolicy bioder, ostroga piętowa czy tzw. łokieć tenisisty. Urządzenie do fali uderzeniowej może być wykorzystywane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak to działa?

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie terapii u dwóch pacjentów jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]