Endodoncja mikroskopowa – jak wybrać lekarza?

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Dziś zaś, stosując nowoczesne narzędzia i – przede wszystkim – efektywne leki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować pacjentom, że zabiegi okażą się w 100% bezbolesne. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, jeżeli pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, przez co dentysta jest w stanie dotrzeć do najgłębiej położonych warstw zęba. Warto jednak pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się także z innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technicznie sprzętów. Jakich?
Jakimi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?
Oprócz narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do ekranu przed oczami dentysty, ograniczając prawie do zera niebezpieczeństwo wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji umożliwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym lekarze wykorzystują też specjalne narzędzia, które umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie kuracji oraz polepszenie komfortu leczonego.
Leczenie kanałowe – kiedy refundowane?
Rozpoczynając leczenie kanałowe warto pamiętać, iż nie zawsze jest ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 lat. Inni nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, dobrze udać się do dentysty dysponującego odpowiednimi narzędziami oraz wcześniej sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi klienci mówią w internecie.