Mikropigmentacja skóry głowy – skuteczne ukrycie efektów łysienia

mikropigmentacja zakoli, mikropigmentacja skóry głowy

Wypadanie włosów spowodowane jest licznymi czynnikami i może ujawnić się na różnych obszarach ciała. Jednakże kiedy łysienie dotyka głowy, a więc miejsca które ciągle jest na widoku i które nie da się prosto skryć przed wzrokiem osób trzecich, może to źle wpłynąć na samopoczucie i spowodować niską samoocenę.

Skutkiem jakich zachowań może być wypadanie włosów?

Włosy tracimy regularnie. Każdego dnia wypada ich przeważnie sto sztuk i jest to liczba, której zwykle nie zauważamy. Mnóstwo faktorów może jednakże poważnie nasilić proces utraty włosów. Łysieniemoże mieć przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie plackowate czy androgenowe, ale równie silny wpływ na jego eskalację mają nasze własne działania. Wypadanie włosów bywa konsekwencją złego odżywiania się, niepoprawnie lub za często wykonanych zabiegów rozjaśniania bądź farbowania włosów oraz nieodpowiednia ich pielęgnacja. Ogromny wpływ na nasze włosy ma także napięcie, jaki odczuwamy z przeróżnych przyczyn. Stres wywołuje psychogenną utratę włosów, a w poniektórych sytuacjach doprowadza nawet do tego, że osoba odruchowo sama skubie włosy z twarzy lub głowy i w rezultacie niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry jako alternatywa dla przeszczepu włosów

Leczenie przerzedzonych włosów, jak również ich odtworzenie po całkowitym wyłysieniu są możliwe dzięki ich przeszczepowi. Taki zabieg niestety wiąże się w wysokimi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Lecz istnieje inne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej, który polega na tuszowaniu ubytków we włosach przez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy pigmentu, który wygląda jak lekko odrośnięte włosy. Tym sposobem przy rzadkich włosach otrzymuje się efekt bujniejszej fryzury, a na całkiem łysej głowie – efekt krótko zgolonej fryzury. Fakt, że skóra jest zabarwiona jest praktycznie niedostrzegalny i da się to wykryć dopiero po dotknięciu skóry. Trzeba podkreślić, iż mikropigmentacja to nie zabieg leczniczy i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Natomiast barwnik z uwagi na proces regeneracji skóry powoli blednie i zazwyczaj po 12 miesiącach konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]