Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Jeżeli myślisz, że w Internecie nie ma dla Ciebie bloga o urodzie, koniecznie Skieruj się w to miejsce.

Sieć to miejsce, gdzie niezmiernie szybko można znaleźć informacje o dowolnej sferze życia. Internauci upodobali sobie szczególnie odpytywanie Google o tematy medyczne, często nawet poprzedzając ostateczną decyzję o wizycie u lekarza dniami szperania w sieci z nadzieją na własnoręczne odnalezienie odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to mądry model wykorzystywania informacji publikowanych na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal o zdrowiu i urodzie jako przydatne źródło dodatkowej wiedzy

W natłoku artykułów o zabiegach estetycznych, prawidłowym żywieniu i zdrowiu dostępnych w sieci jest niemało wiarygodnych treści zredagowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby pasjonujących się taką tematyką i od lat działających w zawodach związanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z artykułów dostępnych na portalach o zdrowiu lub urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) opierać się na uznaniu ich jako alternatywy dla bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Portal o zdrowym stylu życia, jeśli zapewnia rzetelnych informacje, może natomiast stać się znakomitym źródłem pomocniczej wiedzy, która ułatwi czytelnikowi nawigację po świecie usług medycznych. Wpis przedstawiający symptomy sygnalizujące konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może ułatwić mu później komunikację ze specjalistą. Natomiast poznanie w sieci skrupulatnego opisu zabiegu objaśnionego nieskomplikowanym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłej operacji i zminimalizować stres z nią związany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl