Skuteczne wybielanie zębów u stomatologa

Lśniące i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele negatywnych składników atakuje nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić piękny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Mycie uzębienia po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (lakiery, woski, żele), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po kilku sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla jamy ustnej.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście odcieni

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. W dalszej kolejności przy pomocy specjalnego szablonu ustala się kolor zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest także precyzyjne dobranie odczynu żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z jakichś przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.