Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się też w przypadku sporych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a o ile odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – materiały

Na samym początku warto nadmienić, że implant zęba to tylko ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się ogromną wytrzymałością. Jego bezsprzecznym atutem jest też to, iż nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego robi się korony implantów stomatologicznych?

Wachlarz materiałów, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębów z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce tylnych zębów.