Vitberg – Pracownia Wibroterapii w Krakowie rozpoczyna działanie

W tym miejscu uzyskasz szczegółowe informacje o marce Vitberg

W 2018 roku na krakowskim AWF-ie zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt zaistniał przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne i badania z urządzeniami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała w celu prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm człowieka. Będą się w niej też odbywać zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z zakresu fizykoterapii, kosmetologii oraz odnowy psychosomatycznej. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, będą służyć jednocześnie do powysiłkowej regeneracji sportowców. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że moduły Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się produkty marki Vitberg?

W przyszłości rezultaty testów mogą pomóc w optymalizacji treningów sportowców wyczynowych czy doskonaleniu terapii pacjentów. Z pewnością w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z zakresu fizjologii i biochemii. Obserwacji poddane zostanie oddziaływanie terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Wyniki obserwacji będą konfrontowane z wynikami laboratoriów z innych stron świata.

Dane teleadresowe:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]