W jakich przypadkach pomoże laser wysokoenergetyczny?

Dowiedz się więcej o laserze wysokoenergetycznym.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta technika leczenia jest szeroko stosowana.

Laser wysokoenergetyczny – zastosowanie

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do leczenia niemal wszystkich części ciała. Częstokroć jest wykorzystywany przez ekipy opiekujące się sportowcami – doskonale nada się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takie jak: skręcenia stawów, naderwania ścięgien czy zapalenia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu zapalenia stawów, lumbago, ostrogi piętowej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, co za tym idzie, inny sposób emisji lasera. Rozróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe emitujące podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]