Wspomaganie leczenia częstych chorób – wlewy z witaminy C

Kwas askorbinowy to mikroelement o ogromnym zastosowaniu, który znacząco przyczynia się do zwalczania chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest zwłaszcza w sezonie zwiększonej zapadalności na choroby wirusowe. Od połowy XX wieku kwas askorbinowy wykorzystuje się w inny sposób – przy bardzo ostrych schorzeniach. Zobaczmy więc jak działają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.

Wlewy witaminy C – na zapalenie stawów

Witamina C jest składnikiem warunkującym poprawne funkcjonowanie organizmu człowieka. Sami nie umiemy jej wytworzyć, dlatego musimy pobierać jej dawki z zewnątrz (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ witaminy C na usuwanie niebezpiecznych schorzeń – zapalenia stawów, niewydolności serca, jak również wielu innych. Naukowcy sprawdzają przede wszystkim oddziaływanie witaminy C na zwalczanie komórek nowotworowych – niektóre doświadczenia starają się wykazać, że zastosowanie wlewów witaminy C może zapewnić o wiele lepsze rezultaty leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu sporych dawek tego mikroelementu do ciała człowieka. Kuracja od 10000 mg może pomóc pokonać szereg niebezpiecznych chorób.

Wlewy witaminy C – dopełnienie tradycyjnych terapii

Technika aplikowania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, usuwa ryzyko pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. tabletek). Rezultaty mogą być znakomite – cukrzyca cofnie się, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. To doktor decyduje o przebiegu terapii i ustala dawkę, ale żeby dostrzec ostateczne efekty, leczenie musi trwać około 5 tygodni.