Zalety jonizatora powietrza

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wytwarzają jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a również wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu pomyślnie oddziałują na nasze zdrowie i otoczenie, oczyszczają powietrze oraz tłumią nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja następuje na skutek emitowania ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego lub wyładowania elektrycznego. W dzisiejszych czasach większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, jak laptopy, ekrany czy kopiarki, które emitują pole magnetyczne i jonizują atmosferę dodatnio. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach silnie uprzemysłowionych z każdym rokiem jest mniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, warto użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji wykorzystywany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają zatrzymać niebezpieczne bakterie i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie permanentnego znużenia i generalnie podnosi wydajność fizyczną, rekomenduje się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, biurach, instytucjach publicznych czy placówkach oświaty, a więc wszędzie tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.