Podłoża ogrodnicze – mieszanki i substraty dachowe

Projektowanie ogrodów wymaga używania odpowiednich podłoży, które pozwolą wyhodować wspaniałą roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich hodować?

Podłoża ogrodnicze – ziemia liściowa i kora

Zainwestowanie w specjalistyczne podłoże ogrodnicze pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego szalenie istotne jest dobranie najlepszych komponentów. Chcesz, żeby na Twoim dachu pojawiła się imponująca roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite efekty. Niektóre typy roślin wymagają szczególnych warunków – w takim przypadku zalecane jest stworzenie im środowiska zbliżonego do naturalnego. Podłoża dostępne na rynku tworzą np. ziemia darniowa, nawozy mineralne, kora, węgiel brunatny. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami chemicznymi, odczynem PH i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – bujne ogrody na dachu

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest współcześnie szalenie modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz zastosować specjalistyczny substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można wysiewać również drzewa. Wymaga on wyjątkowej pielęgnacji i nie może być zastosowany wszędzie. Przeszkodą do jego zastosowania jest też duże obciążenie dachu. Z kolei podłoża ekstensywne są przeznaczone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak rozchodniki, trawy ozdobne i rojniki. Chcesz uprawiać rośliny które przetrwają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.