Najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Szukasz najlepszych tras rowerowych w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej klarowne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Przedstawiamy ciekawe, popularne i nieznane, ale na pewno najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Piękne, choć nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotykamy tłumy, lecz czy znasz te mniej kultowe i nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, ale jednakże mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go w zasadzie wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednakże zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy porządnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, lecz godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezmiernie poetyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Piękne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Interesujące miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie wyłącznie laików, ale również uznanych alpinistów oraz himalaistów.