Wykorzystaj eko gadżety reklamowe w działaniach marketingowych

W ostatnim dziesięcioleciu kwestia ochrony środowiska przeobraziła się w jednym z najistotniejszych zagadnień, poruszanych arenie międzynarodowej. Nieuchronność korekty naszego zachowania dotyczącego odpowiedzialnego stosowania surowców, stopniowo przenika do każdej sfery życia, także do świata reklamy. Obecnie zarówno duże koncerny, jak i niewielkie przedsiębiorstwa, dążą do tego, aby stać się eco-friendly. Swoją troskę o ochronę przyrody mogą one zakomunikować konsumentom w różny sposób, także przez stosowanie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.

Eko gadżety promocyjne z materiałów łatwo degradowalnych

Eko gadżety to towary reklamowe, ale wytworzone z surowców łatwo degradowalnych lub powtórnie przetworzonych. Są to też gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw syntetycznych, które mają praktyczne zastosowanie i których osoba obdarowana nieprędko wyrzuci. Powoduje to, że ich stosowanie w mniejszym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Do grupy eko gadżetów reklamowych kwalifikuje się również te towary, które wyprodukowano z PP, czyli z polipropylenu. Pomimo, że to polimer, łatwo poddaje się on recyklingowi, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie wydzielają się niebezpieczne gazy.

Eko gadżety reklamowe – t-shirty oraz portmonetki

Można przypuszczać, że w ofercie hurtowni z rzadka spotyka się duży katalog eko gadżetów reklamowych. Takie założenie jest błędne. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest gigantyczny – można zlecić nadruki na koszulkach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych krojach (męskich, dziecięcych oraz damskich), jak również w wielu barwach. Napisy reklamowe nanoszone są na jutowe lub bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie tradycyjnych toreb na zakupy, ale także m.in. plecaków-worków. Inne popularne gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które wytwarza się ze zrolowanego papieru lub z bambusa, saszetki, eko puszki z biodegradowalnych polimerów, a także papierowe pojemniki na napoje.