Chcesz poznać Alpy od najlepszej strony? Zapisz się na skitury w tych górach

Sprawdź informacje o wycieczce w Alpy Austriackie.

Polscy sympatycy gór, którzy poznali już na wskroś wszelkie szlaki w w Sudetach, w Karpatach i w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne europejskie góry. Szereg z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Krótko o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę europejskich krajów, między innymi Austrię, Włochy, Liechtenstein i – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Europy, czyli Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne zachwycające wierzchołki, o zdobyciu których marzą alpiniści ze wszystkich stron świata, to na przykład Liskamm – 4527 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Nordend – 4609 m n.p.m., jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz Aiguille du Dru. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wybierz te prowadzone w ograniczonych grupach

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest wiele interesujących propozycji skierowanych do entuzjastów gór o różnorodnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli uprzednio styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już odpowiednie umiejętności narciarskie i utrzymują wystarczającą wydolność fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza wymiar szkoleniowy, rekomendujemy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym atutem takich wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, maksymalnie siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z uczestników może liczyć na dogłębną uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie oszałamiającym doświadczeniem, niosącym dumę z przełamywania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]