Czy warto zapisać się na kurs akwareli?

Szukasz dobrej oferty nauki malowania akwarelami? Nie zwlekaj! Kliknij w to miejsce.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jednym z artystycznych sposobów wyrażania siebie i nie trzeba być w tym najlepszym, aby czuć z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu ludzi jest to przecież tylko forma relaksu po trudnym dniu w pracy bądź hobby i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Lecz jeżeli pragniesz malować coraz lepiej, trzeba zgłosić się na kurs akwareli.

Nie tak prosto kontrolować akwarele – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo lekkiego i prostego do wykonania, jednakże wpływa na niego dużo czynników, o których młody artysta rzadko ma pojęcie. Ogromny udział w samym procesie malowania ma też przypadek – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet osoby od lat obeznane w tej technice w żadnym razie nie są przekonane o tym, iż obraz zawsze będzie idealnie taka, jak chciały. Kurs akwareli to idealne miejsce, żeby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz zyskać potrzebną podstawową wiedzę konieczną do rozbudzenia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu mile widziany, bez względu na to, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs podczas pierwszych zajęć dokładnie objaśniają właściwości akwareli, różnorodność technik ich używania, jak również rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na finalny efekt dzieła.

Zalety uczestnictwa w kursie akwareli

W czasach popularyzacji internetu nietrudno wyszperać a następnie obejrzeć filmy instruktażowe, które pokazują jak malować akwarelami. Jednak raczej nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli pod okiem wprawnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W skutecznej nauce technik artystycznych istotne są wytyczne, które kursanci słyszą od instruktorów w czasie malowania. Takie korekty pomagają w szybszym tempie rozwijać warsztat, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie popełnił błąd, który sprawił, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak powinien. Co więcej praca w zespole innych osób o analogicznych zainteresowaniach wytwarza przyjemną atmosferę wsparcia, które jest nadzwyczaj potrzebne w inspirowaniu do nieprzerwanego rozwoju twórczego. Partycypacja w konstruktywnej ocenie twórczości innych kursantów, umożliwia później trafnie ocenić swoje prace już zakończeniu kursu.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]