Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są wspaniałe. Właściwie co parę tygodni, a najczęściej w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami odwiedzają atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przeszkolenia porwali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Z tej przyczyny tym, którzy kochają góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z posługiwania się czekanem, asekuracji i orientacji w terenie

Najlepszą metodą, by pozyskać istotną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z najważniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego władania czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są nieodzowne w razie przeróżnych niespodziewanych zdarzeń. Kurs obejmuje również zasady poprawnego działania podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnie doświadczenie jako realizator wycieczek w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy odbywają się w plenerze (w Austrii, w Polsce i na Słowacji) w niewielkich grupach, które najczęściej mają nie więcej niż pięć- osób. To sprawia, że zdobywanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]