Tenis dla dzieci

Aby skorzystać z doradztwa fachowców z szkoły tenisa dla dzieci Kraków, odwiedź https://teniskrakow.pl/treningi/

Aktywność fizyczna jest potrzebna oraz zalecana w wszelkiej formie, natomiast nie wszystkie dzieci preferują sport. W jaki sposób zmobilizować je do ruchu? Do wyboru mamy wiele ciekawych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Jest to nie tylko niebanalny sposób spędzania czasu, ale jest także interesującą zachętą dla dzieci, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, bo już czterolatki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zagwarantuje mu komfort gry, skuteczną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa posiadamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są także informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Wiek dziecięcy cechuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już dziecko w młodym wieku. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. dzieci poznają nowe osoby, poznają różne style gry. Atmosfera sprzyja pozytywnej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy wolą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]