Całoroczne domy góralskie coraz popularniejsze

Dowiedz się, gdzie kupić domy góralskie całoroczne, wejdź na http://tinyurl.com/z4nx53m

Domy góralskie są piękne i funkcjonalne. Nawiązujące do tradycyjnej architektury Podhala zachwycają stromymi, krytymi gontem dachami oraz drewnianymi fasadami. Dla dużej liczby kupujących ważne okazuje się także to, iż standardowe domy góralskie są bezpieczne dla przyrody – drewno jest wszak surowcem naturalnym. Nic może zatem zaskakiwać, iż wznoszone są nie tylko na Podhalu – spotkać je można niemal w całym kraju, bo świetnie wyglądają wpisując się w pozamiejskie otoczenie. Nierzadko usłyszeć możemy komentarze mówiące o tym, iż zdają one egzamin tylko cieplejszymi porami roku. Czy jednak są one prawdziwe? Rzecz jasna nie – całoroczne domy góralskie wznosi się bowiem coraz częściej.

Jak żyją właściciele całorocznych domów góralskich?

Inspirowane historycznymi budynkami z Tatr oraz twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej wznoszone są niemal w całości z drewna. Bale łączone są tradycyjnymi metodami, dzięki czemu wewnątrz budynku jest optymalna temperatura. Nierzadko spotyka się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące dom przed wodą oraz zimnem pochodzącymi z gruntu. Typową cechą całorocznych domów góralskich okazuje się oprócz tego spadzisty dach pokryty gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w przypadku częstych w tym regionie śnieżyc.

Całoroczne domy góralskie – jak wybrać architekta?

Decydując się na budowę całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, że już od początku dobrze zawrzeć umowę z doświadczonymi specjalistami. Najlepiej postąpimy wybierając ekipę, w której strukturach współpracują projektanci specjalizujący się w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Istotne jest także to, by historyczna architektura łączyła się z innowacyjnymi pomysłami technicznymi – to w okresie zimowym zagwarantuje właścicielom całorocznych domów góralskich wygodę na identycznym poziomie, co w pozostałych typach obiektów.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]