Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Więcej szczegółów o ściągu szalunkowym

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Aby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były zamocowane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie sporo materiałów służących do wzmacniania szalunków, między innymi napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, listwy pozycjonujące czy fazujące, korki i stożki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse umożliwiające utrzymanie odpowiedniej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w przystępnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]