Modele i przeznaczenie kontenerów na odpady

Dalsze informacje o kontenerach otwartych

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, a także gruz, złom – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w półpłynnych lub płynnych idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady znacznych gabarytów

W przypadku ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są najczęściej dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]