Oleje, ług, bejca do drewna – profesjonalne preparaty do impregnacji

Potrzebujesz olejów do drewna na zewnątrz? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Środki do ochrony drewna to produkty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy konserwować nimi meble?

Wykorzystanie środków do impregnacji drewna

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec często używany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, podłogi, okładziny na schody) oraz mebli. Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody umożliwiają uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niewielkim poziomie lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty używane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im wspaniały połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie zestawione składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż parkiet jest znacznie bardziej wytrzymały na eksploatację i uszkodzenia. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w stosowny sposób – myte preparatami na bazie wosków i olejów.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]