Producenci klinkieru – poznaj wiodące firmy

Płytka klinkierowajest popularnym materiałem stosowanym na elewacjach i innych powierzchniach zewnętrznych budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie ze skrajnymi temperaturami, co wilgocią lub uszkodzeniami mechanicznymi. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać najważniejszych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ofercie tych przedsiębiorstw.

Producenci klinkieru – Wienerberger, CRH, Roben

Liderem na światowych rynkach w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben na budowach całego świata jest obecna od 160 lat. Cegła Roben jest ceniona ze względu na różnorodność oraz wytrzymałość. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś na polskim rynku funkcjonuje od 1995. Cegła klinkierowa Wienerberger w budownictwie jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. CRH – kolejny producent klinkieru, to znana firma z Irlandii. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się Firma z Polski. Klinkier Przysucha należy do najstarszych produktów polskich tego typu – jest w sprzedaży od prawie 50 lat.

Różnorodność klinkieru

Producenci klinkieru oferują jego przeróżne modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszych potrzeb. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki równej powierzchni doskonale sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony przede wszystkim do renowacji zabytkowych budynków.