Projekty budowlane – niezbędne do pozwolenia na budowę

Potrzebujesz wykonać projekty budowlane Kraków? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na joannaklusak.com

Trudno wyobrazić sobie ważniejszą rzecz niż wzniesienie mieszkania. Powinniśmy przy tym wiedzieć, że nie będzie to łatwe wyzwanie, zaś szczególne trudności związane są z załatwieniem najróżniejszych oficjalnych spraw. Najpierw powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę – będzie ono zatwierdzone, jeśli okażemy projekt budowlany. Projekt powinien być opracowany przez architekta, zaś jego treść określają właściwe przepisy. Co zatem powinno być w nim zawarte? Zapraszamy do przeczytania krótkiego poradnika.

Co powinno być zawarte w projektach budowlanych?

Najważniejszą częścią projektu budowlanego jest plan zagospodarowania działki. Dokument powinien zostać sporządzony na mapie w skali 1:500 podpisanej przez geodetę i posiadać układ starszych i wznoszonych obiektów oraz sieci elektrycznych i wodociągowych. W planie zagospodarowania powinny znaleźć się również dane o miejscu przechowywania odpadów, rozmieszczeniu zieleni czy ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny poza tym posiadać projekty budowanych obiektów, a nierzadko również informacje od podmiotów dystrybuujących wodę, gaz i prąd. W niektórych przypadkach niezbędne okaże się również załączenie wyników badań gleby.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak przed momentem wspomnieliśmy, projekty budowlane są niezbędne byśmy mogli uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, że każda inwestycja musi odbywać się w myśl strategii ustalonej w owym dokumencie, a wszelkie niedopatrzenia będą przyczyną jej nieodebrania.

Dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]