Projekty domów drewnianych nadal bardzo popularne

Więcej o domy góralskie projekty

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki murowane. Dziś jednak zaobserwować można fakt, iż zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Oczywiście nie jest tak bez powodu – domy drewniane mają wszak wiele plusów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością styl – pasują tak do willowej, jak i rustykalnej architektury. Istotne jest też to, że domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są wykonywane wyłącznie z naturalnych materiałów. Drewno potrafi również pochłaniać fale wydzielane przez telewizory i filtrować powietrze, a to sprawia, że ich mieszkańcy lepiej się wysypiają i dbają o układ oddechowy.

Najczęściej wybierane projekty domów góralskich

Najczęściej spotykanym rodzajem domów drewnianych są rzecz jasna te przywodzące na myśl podhalańską architekturę. Często budowane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które tworzone są we współczesnym stylu. Często także widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne stylistyki – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Jakiemu architektowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na komfort życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl jakiego jest wybudowany. Z tego powodu decydując się na podobne wyjście, warto sprawdzić wcześniejsze projekty architekta i wyszukać, co sądzą o nim poprzedni kontrahenci. Ważne jest, by w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zlecenie zostanie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też sprawdzić się, czy architekt działa z firmą, która wzniesie obiekt – w ten sposób wszystko przebiegnie szybciej.

Dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]