Projekty wnętrz mieszkań – kto je wykona?

aranżacja wnętrz Kraków, projektowanie wnętrz Kraków

Sposób, w jaki prezentują się pomieszczenia, w których przebywamy, ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie. Należy zatem zadbać o to, żeby pomieszczenia naszego mieszkania były funkcjonalne, a ich stylistyka odpowiadał naszym potrzebom i poczuciu estetyki. Aranżacja wnętrz zdaje się nie być trudne, jednak najczęściej okazuje się, że aby wykonać ją doskonale, potrzebne są konkretne umiejętności. Stawka jest znaczna – idzie wszak o codzienne dobre samopoczucie w mieszkaniu, w którym przeżyjemy kilka lub nawet kilkadziesiąt kolejnych lat. Najlepiej zlecić to zadanie specjaliście – projektantowi wnętrz.

Aranżacja wnętrz – kompleksowa obsługa

Zlecając projektowanie wnętrz architektowi zyskujemy pomoc specjalisty na wszystkich etapach aranżowania – od zakupu nieruchomości, aż po wykończenie i rozstawienie mebli. Opracowane przez niego projekty mieszkań będą ergonomiczne i w pełni funkcjonalne. To wyjątkowo ważne, ponieważ optymalne zagospodarowanie danej przestrzeni wymaga znacznego doświadczenia, które można zdobyć tylko w trakcie studiów i wieloletniego wykonywania zawodu. W ramach indywidualnego zlecenia opracowywane są najczęściej 3 projekty wnętrz – koncepcyjny, wykonawczy i budowlany.

Nie tylko projekty wnętrz – pozostałe usługi

Praca architekta wnętrz często nie kończy się wyłącznie na przygotowaniu projektów. Żeby jego pomysły zostały zrealizowane, zazwyczaj nieodzowny jest też nadzór autorski, polegający na samodzielnym zakupieniu produktów (ewentualnie ich wskazaniu w sklepach) i nadzorze nad pracownikami wykańczającymi mieszkanie. Oprócz wykonania projektów mieszkań, architekt zapewnia też pomoc przy wyborze nieruchomości, w profesjonalny sposób analizując warunki lokalowe i potencjał inwestycyjny danego mieszkania lub domu.

Dane teleadresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]