Rodzaje sklejki szalunkowej i jej wykorzystanie

Jeśli potrzebujesz sklejek szalunkowych, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y4ttkkhq.

Deski szalunkowe to istotny moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jakkolwiek najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym obecnie wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny często stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – a może wynajem?

Firmy budowlane posiadają przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich elementów szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. łączników i głowic.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]