Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Jeśli chcesz kupić rynny PCV, koniecznie wejdź na https://regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy wiele elementów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich trwałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie niełatwe i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz wprawy – tak samo jak montaż rynien. Co wobec tego winniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny metalowe, plastikowe lub PCV – które wybrać?

W ofercie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych surowców – między innymi z metalu lub PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania powinno się zatem skonsultować z profesjonalistą.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08