Trwały i elegancki piaskowiec elewacyjny

Piaskowiec elewacyjny to komponent często stosowany w przestrzeni miejskiej. Dominuje nie tylko jako materiał ozdobny w środku pomieszczeń, ale także na zewnątrz. Sprawdźmy zatem co dokładnie decyduje o jego popularności.

Piaskowiec elewacyjny – wykończ ścieżkę i elewację

Piaskowiec elewacyjny jest niezwykle rozpowszechnionym materiałem używanym podczas wykańczania lokali mieszkalnych oraz ich ścian zewnętrznych. Można go kupić w wielu kolorach – od białego, przez szary aż po brązowy. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie barwami, fakturą i typem – wyróżniamy płytki płaskie, pofałdowane, opalizujące, o ciętych brzegach. Niektóre odmiany tego materiału odznaczają się wspaniałym połyskiem, dzięki zastosowaniu odrobiny innych skał. Z tego też powodu piaskowiec świetnie sprawdza się w jako element dekoracyjny – w domach, na tarasach i jako element okładzinowy. Jest doskonałym składnikiem na ścieżki ogrodowe, mury ogrodzeniowe lub wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny – odporny na warunki zewnętrzne

Kluczową właściwością piaskowca jest jego niezwykła odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Płyty fasadowe wyglądają świetnie przez co najmniej 30-40 lat. To kamień pochodzenia organicznego, który nie podda się działaniu mrozu, intensywnych opadów i będzie stanowić niezwykły walor dla naszej nieruchomości. Na rynku pojawia się wiele wariantów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych pozyskiwanych w Polsce, jak i zagranicznych.