Zlecenie na fundamenty? Skorzystaj z wynajmu szalunków

Wypożyczalnia szalunków - z aktualną ofertą zapoznasz się pod tym adresem

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, ale można zaobserwować też wersje wykonane z metalu, a niekiedy nawet tworzyw sztucznych. Innymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak ze względu na spore koszty nie zawsze firmy budowlane mają swoje szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę bowiem zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zlecenia na wykonanie fundamentów, ponieważ jak przed momentem wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy do roku będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, ponieważ trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować duże koszty.

Jaka firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, która firma nam je zapewni. Jak ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki będą solidne i funkcjonalne. Bardzo ważna okaże się również obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto z kolei skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o ofercie konkretnej firmy mówią dotychczasowi kontrahenci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]