Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

trekkingi

Górskie wycieczki mogą przybierać wiele form. Od krótkich przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz ogromny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się niesamowitymi widokami i kontaktu z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Poziom trudności jest uzależniony od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej kondycji oraz przynajmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla osób z doskonałą sprawnością, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków biwakowania w trakcie kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś chodzi o pozostałe góry Europy, ogromnym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, a także Alpy. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Himalajach, Karakorum lub Andach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]