Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Himalaje wyprawa, znajdziesz na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie nadmienić także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry są areną zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Kłopoty sprawia też sama organizacja podróży – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z ewidentnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bo częstokroć aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]