Trekkingi – o czym pamiętać?

Sprawdź informacje o trekkingach

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Jednak do trekkingów zbędne okazują się najczęściej specjalistyczne kwalifikacje – w wielu górach poprowadzono wszak szlaki, z którymi upora się każdy miłośnik gór – jeśli oczywiście będzie wyposażony w właściwe sprzęty, tj. kijki gwarantujące stabilność na nierównych nawierzchniach oraz buty z właściwą podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna będzie również pomoc sprawdzonego instruktora, który pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on potrzebny? W jakich górach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych szlakach

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo trudnym terenie, a to powoduje, iż niezbędne stają się akcesoria umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które gwarantują stabilizację również na ośnieżonych trasach – a na wielu szczytach spotkać je można także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny będzie też czekan. Do obsługi tych narzędzi potrzebne są specjalistyczne umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który pokaże im, jak bez ryzyka pokonać trasę.

Trekkingi – gdzie są organizowane?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najchętniej organizowane są w najwyższych górach – polscy turyści często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym w Alpy czy na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam m. in. u podnóża Broad Peak i K2.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]