Wyprawa na górę Kilimandżaro dla miłośników niecodziennych wrażeń

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie zwlekaj! Skieruj się na http://tinyurl.com/y6eb4tuj.

Sięganie po górskie szczyty to ambicja wielu globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych przeżyć bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Podróżników przyciągają zwłaszcza możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, przepiękne widoki, a także zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymusza należytą preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a niestabilna pogoda sprawia, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy powinno się też zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, by uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]